Z chirurgické oceli

V dnešní moderní době se do popředí módních trendů, co se šperků týče, dostává též chirurgická ocel. Nejinak je to i se snubními prstýnky.

Snubní prstýnky z chirurgické oceli si získávají čímdál větší popularitu převážně u mladší generace. Jejich obrovskou výhodou je jejich cena. Snubní prstýnky z chirurgické oceli se pohybují řádově ve stokorunách až tisícikorunách níže než snubní prstýnky ze zlata či z bílého zlata a jejich vzhled, kvalita, údržba i praktičnost dosahují podobných, ba i vyšších nároků.

Chirurgická ocel je celkově lehčí (přitom tvrdší) než zlato a její další obrovskou výhodou je, že ji mohou nosit i lidé, kteří jsou jinak při styku s ostatními kovy náchylnější k alergickým reakcím.

Snubní prstýnky z chirurgické oceli se mohou dále chlubit dlouhou životností, barevnou stálostí a jsou odolné vůči oxidaci a korozi. A stejně tak jako u snubních prstýnků ze zlata a bílého zlata je možno je zdobit kameny či různými rytinami a mohou se též kombinovat s jinými kovy, keramikou.. Variant pro výběr snubních prstýnků z chirurgické oceli je na trhu dnes již mnoho a zastánci tohoto kovu si jistě s přehledem a lehkostí vyberou.